Sitemizde şuan toplam 2330 film bulunmaktadır.

Aşktan da Üstün

0
( Yüksek Kalite )

Aşktan da Üstün

Vizyon Tarihi: 06 Eylül 1946
aşktan da üstün izle
Orjinal İsmi: Notorious (I)
Yapımı: 1946
Senaryo: Alfred Hitchcock, Ben Hecht, Clifford Odets
Türü: Dram Filmleri, Gerilim Filmleri, Romantik Filmleri
Yönetmen: Alfred Hitchcock
Oyuncular: Ingrid Bergman, Cary Grant, Claude Rains, Moroni Olsen, Louis Calhern
Ülke: ABD
Yapımcı: Alfred Hitchcock
Dünya Savaşı sırasında hüküm giymiş bir Nazi savaş suçlusunun kızı olan Alicia’yla Amerikan Hükümeti adına casusluk yapması için temasa geçilir. Aşk, gerilim ve tutku gibi Hitchcock temaları etrafında dönen film, ustanın en iyi filmlerinden birisi olarak kabul ediliyor.
Film diğer Hitchcock filmleri gibi gerilim türünde olsa da; alt metin olarak asıl aşkı ele alıyor. Filmde Grant, müfettiş (ajan da diyebiliriz) rolünde; Bergman da Almanya vatandaşı olan, babası kirli işlere karışmış, babasının yaptığı pis işleri öğrendiğinde Amerika hükümetine çeteye sızan birini canlandırıyor. Çeteyi devirmek için Brezilya’ya gidiyor, burada kendisine aşık olan bir çete üyesiyle evleniyor.
Aslında Grant ve Bergman’ın birbirlerini yanlış anlamaları evliliğe zemin hazırlıyor. Grant, görevi uğruna Bergman’ın evliliğine ses çıkaramıyor. Ne kadar kıskansa da, O’nun için görevi herşeyden üstün; en azından öyle olduğunu sanıyor. Bergman da Grant’in kendisine soğuk davranması yüzünden istemese de çete üyesiyle evleniyor. Filmin kalanı da çeteyi çökertmek için verilen mücadeleyi ve bu ikilinin birbirlerini aslında ne kadar çok sevdiklerini anlatıyor.
Bergman ve Grant’in iyi oyunculukları, Hitchcock ‘ un gerilimi ve aşkı konu alan etkileyici bir yapım.

234 views
FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

venom izle deadpool 2 izle alfa kurt izle Bumblebee izle aquaman izle muhafız izle